Seadmed

Plastikust toodete survevaluks kasutatakse spetsiaalseid seadmeid, mis sulatavad materjali, suruvad selle vormi ning seejärel jahutavad. Põhilised näitajad antud seadmetel on jõud, millega need suudavad vormi koos hoida ning maht, kui suurt kogust materjali saab korraga vormi suruda. Vajalik survejõud tuleneb asjaolust, et materjal surutakse vormi suure surve all ning see üritab vormi lahti suruda ning maht määrab ära kui suur saab olla toote materjali ruumala.

Survevalu teenuse pakkumiseks on meil olemas 12 erinevat survevaluseadet võimsusega 25 kuni 400 tonni ja toote kaaluga kuni 700 grammi. See võimaldab meil leida erineva suuruse ja nõuetega toodete jaoks sobiva seadme ning seeläbi pakkuda kliendile parimat teenust.

Torude valmistamiseks kasutame ekstruudrit, millega saame valmistada torusid mõõdus 20 mm kuni 145 mm.

Lisaks tootmisele saame pakkuda abi ka toodete koostamisel, pakkimisel. Vajadusel on olemas ka seadmed väiksemateks metallitöödeks ning kui ise ei saa aidata, leiame partneri, kes aitaks antud probleemi lahendada.

Materjalid

Kasutatavad materjalid määravad ära põhilised toote omadused - kui tugev see on, kui elastne, mis ilmastikuolusid kannatab jne. Kuigi materjalid jagunevad mõnda põhilisse gruppi, võivad nende omadused ka ühe grupi piires erineda väga oluliselt. Seetõttu on meil laialdaste kogemustega partnerid, kes aitavad meil valida parima hinna-kvaliteedi suhtega materjali ning tarnivad selle meile lühikese aja jooksul. 

 

Põhilisteks materjalideks mida me kasutame on laialt levinud PP ning PE. Kuid kasutame ka PC, ABS, POM ning samuti elastomere ning teisi levinud materjalide.

Lisaks naftapõhistele materjalidele oleme valmis pakkuma ka bioplastikuid. Nii mitte lagunevaid, lagunevaid kui ka erinevate täidistega. Samuti kasutame taaskäideldud materjale ning taaskasutame ka kogu endal tekkinud plastikjäätmed misläbi üritame hoida enda ökoloogilise jalajälje võimalikult väikese.

Vormid

Iga toote jaoks on vajalik oma survevalu vorm, mis on valmistatud silmas pidades konkreetset toodet. Allhanke tööde korral kuulub survevaluvorm reeglina kliendile. Kuna vormid on uue toote valmistamisel üks kallimaid esimesi kulutusi, siis see maandab tootja riski, et vormi valmistamise järel klient ei telligi. Samas, kui tellija pole tootja tööga rahul, saab ta alati oma vormi võtta ja minna teise tootja juurde - reeglina on vormid universaalsed ja sobivad erinevatesse survevaluseadmetesse.

Kui toode on uus, ning vormi veel ei ole, tuleks see valmistada. Kuigi me ise vorme ei valmista, saame me aidata selle tellimisel. Selleks on meil erinevaid partnereid, kelle kaudu saame leida sobivaimad lahendused just Teie vajadustele. Täpsemat infot võib meil alati juurde küsida.